Zima w Bieszczadach tuż tuż.

Chodź kalendarz jeszcze na to nie wskazuje ale w Bieszczadach już zaczęła się zima. Trawa pokryta już jest białym pucham a mróz na szybach rysuje wymyślne wzorki. Zaczął się sezon chodzenia w kurtce zimowej a czapkę z daszkiem zamienić trzeba na czapkę zimową, jeśli lubicie ciepłoto na pewno przyda się też para rękawiczek i szalik. Kto nie zmienił jeszcze opon na zimowe to już najwyższy czas, a wiadomo że drogi w Bieszczadach nie zawsze są czarne. Ale przejdźmy do sedna. Nie bądź misiem i nie przezimuj całej zimy w domu przy ciepłym kominku, korzystaj w Bieszczadach z zimowych atrakcji, a wbrew pozorom jest ich trochę.

Co robić w Bieszczadach zimą.

Sezon zimowy to również możliwość aktywnego spędzenia czasu w Bieszczadach. Dla miłośników białego szaleństwa mam dobrą wiadomość, a mianowicie Bieszczady to teren górzysty a w związku z tym są tu dobre warunki dla narciarzy. W samych Bieszczadach jest ponad 5 wyciągów narciarskich, ale pozwolę sobie wspomnieć o 2 wyciągach w bliskim sąsiedztwie. Czyli wyciąg orczykowy w Karlikowie oraz krzesełkowy w Puławach. Aż 2 wyciągi znajdują się przy Ustrzykach Dolnych z czego jeden (Laworta) to wyciąg krzesełkowy. Właściwie przy każdym z wyciągów znajdziecie serwis czy wypożyczalnię sprzętu narciarskiego. Większość stoków czynna jest również po zmroku dzięki sztucznemu oświetleniu. Przez ostatnie lata pokrywa śnieżna nie jest zbyt gruba, ale na szczęście dzięki armatkom śnieżnym oraz ratrakom wyrównującym nawierzchnię na stokach cieszyć się można dobrymi warunkami. Dodatkowym plusem wyciągów jest gastronomia w której można wypić i zjeść coś ciepłego by się zagrzać. Na każdym z wyciągów znajdziemy również ratowników GOPR-u dbających o nasze bezpieczeństwo.
Jeśli jesteś osobą która chcę się nauczyć jeździć na nartach to nie musisz specjalnie szukać szkółki gdyż jakaś zawsze działa przy wyciągu, zwróć jednak uwagę na nachylenie stoku. Zdecydowanie łatwiej jednak będzie na stokach o małym nachyleniu.

wyciąg narciarski status warunki Pogoda
Lesko-Ski - Weremień k. Leska

Nieczynny

koniec sezonu
1°Cgodz. 07:00 / min-1°C
Kiczera-Ski - Puławy

Nieczynny

koniec sezonu
-1°Cgodz. 07:00 / min-2°C
Gromadzyń - Ustrzyki Dolne

Nieczynny

koniec sezonu
/
Laworta - Ustrzyki Dolne

Nieczynny

koniec sezonu
/
Aktualne warunki na stokach ze

 

Zimą w góry na rakiecie.

Bieszczady zimą są równie piękne, jeśli nie piękniejsze niż latem czy jesienią. Jednak warunki są dużo bardziej wymagające, przez co może satysfakcja z widoków jest dużo większa. Poruszanie się po śniegu jest jednak trudne a zwłaszcza że pokrywa w górach bywa jednak dużo grubsza i sięga czasami nawet ponad 1 metr. Tu z pomocą na pewno przydadzą się rakiety śnieżne. Jeśli nie posiadasz własnych to w tym temacie możemy Ci pomóc. Dysponujemy 3 typami rakiet  które dobieramy w zależności od wagi użytkownika.
Może do wyjścia w góry zachęci cię kilka z naszych zdjęć.

Jeśli nie wyciąg to co?

Jeśli nie lubisz korzystać ze sprzętu narciarskiego czy snowboardowego to alternatywą może być łyżwiarstwo. Świetne warunki do jazdy na łyżwach są w Sanoku. MOSiR Sanok ma 2 świetne obiekty, a mianowicie dość nowy obiekt ARENA Sanok na którym w sezonie zimowym pojeździ można na lodowisku hokejowym. Ślizgawki na Arenie niestety otwarte są w konkretnych godzinach tylko w weekendy.
Drugi obiekt to Tor Lodowy przy Arenie. Jest on właściwie otwarty codziennie w okresie ferii zimowych w konkretnych godzinach. Warunkiem otwarcia są oczywiście dobre (zimne) warunki zewnętrzne, bo tor jest jednak obiektem odkrytym i mocno zależnym od warunków pogodowych. Więcej szczegółów znajdziesz na naszych stronach, a kalendarz otwarcia ślizgawki możesz sprawdzić tutaj.