Bieg Sokoła w Sanoku pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch” zakończony.

Bieg odbył się jak planowano o godz. 12 Na starcie ustawiło się 136 zawodników. Start dla biegu głównego na 5 km i biegu na 2,5 km był wspólny, z tym że bieg główny zawierał 2 pętle wyznaczonej trasy. W biegu głównym wzięło udział 89. Zwycięzcą został Michał Wojciechowski z czasem 14:55.

Po ceremonii wręczenia pamiątkowych pucharów najmłodszy zawodnik (w tym przypadku zawodniczka lat 8) i najstarszy złożyli kwiaty pod pomnikiem orła.

Ale to nie wszystko - wydarzenia towarzyszące biegu sokoła.

Widzowie również mogli spędzić aktywnie czas. Oprócz biegu organizator przygotował dodatkowe atrakcje, można było zobaczyć sprzęt jakim posługują się „Strzelcy” przy okazji rozłożyć karabin AK-47 na części , a do tego odbył się konkurs w strzelaniu do celu z wiatrówek laserowych. I tu niespodzianka! Udał mi się go wygrać (jednak te 4 miesiące w MON-ie nie poszły na marne) za co otrzymałem pamiątkowy medal. Choć nie byłem zawodnikiem dzisiaj to jednak z imprezy wróciłem z medalem.

Organizator zapowiedział w przyszłym roku kolejną, już XII edycję  Biegu Sokoła – Niepodległościowy, oraz tu nowośćMaraton Orła” – w Sanoku maj 2017, trasa ma biec między innymi przez sanockie Orle Skałki (stąd pewnie nazwa).

Do maja jeszcze trzeba sporo poczekać, chodź to może i dobrze bo jest sporo czasu na porządne przygotowanie się do maratonu. Tymczasem najbliższa impreza biegowa w Bieszczadach dopiero w styczniu przyszłego roku (2017) czyli III Zimowy Maraton Bieszczadzki w Cisnej.

Zdjęcia z Biegu Sokoła - Niepodległościowego Sanok 2016