Najczęściej Zadawane Pytania (FAQ)

Często dzwoniąc macie wiele pytań odnośnie spływów. Poniżej odpowiedzi na najczęstsze z nich.

 • Czy spływy są bezpieczne?

  Spływy pontonowe są bardzo bezpieczne. Każdy z uczestników otrzymuje kamizelkę asekuracyjną dopasowaną do siebie. Na początku każdego spływu instruktor przedstawia zasady bezpieczeństwa. Sam spływ jest bardzo spokojny i rekreacyjny. Nie jest to rafting. Używane przez nas pontony są przeznaczone na dużo żywsze rzeki, więc na Sanie są one właściwie niewywrotne.

 • Czy płynie z nami instruktor lub ratownik?

  Jeśli chodzi o spływy osób indywidualnych (nie grupy wycieczkowe) płyniecie Państwo sami na pontonie, jednak istnieje możliwość wynajęcia dodatkowo ratownika lub instruktora, ale należy o tym powiadomić przy rezerwacji minimum 3 dni wcześniej. Niestety wiąże się to z dodatkową opłatą, o której informacje znajdziecie w cenniku.

 • Czy można zabrać na ponton małe dzieci?

  Najmłodsze dziecko jakie z nami płynęło miało 9,5 miesiąca. Rodzice byli zadowoleni, ponieważ dziecko kołysane na pontonie przespało większość spływu. Jednak preferujemy troszkę większe dzieci, choć mamy kamizelki ratunkowe nawet dla takich maluszków.

 • Czy można zabrać ze sobą aparat/telefon?

  Płynąc na pontonie macie Państwo kontakt z wodą i elektronika może ulec zamoknięciu za co nie odpowiadamy. Sam pływałem wielokrotnie z aparatem fotograficznym i nic się nie stało, ale utopiłem telefon bo wypadł z kieszeni do wody. Jeśli chcecie Państwo elektronikę na pontonie to tylko na własną odpowiedzialność.

 • Ile osób mieści się na pontonie?

  Mamy pontony w 2 rozmiarach. Mniejsze mieszczą do 5 osób lub 470 kg. Większe do 7 osób lub 690 kg.

 • Co jeśli będzie padał deszcz?

  W przypadku lekkich opadów deszczu zostawiamy Państwu wybór czy chcecie płynąć. W przypadku mocnych opadów oraz burzy spływy na pewno będą odwoływane lub przenoszone na inny termin. O odwołaniu będziemy informować SMS-owo.

 • Czy musimy rezerwować spływ?

  Nie jest to konieczne, ale w przypadku niedokonania rezerwacji możecie Państwo nie popłynąć z kilku powodów, a mianowicie braku spływów w tym dniu lub braku wolnych pontonów, więc lepiej zarezerwować i mieć pewność że ponton będzie na Państwa czekał.

 • Czy musimy potwierdzać rezerwację?

  Po dokonaniu rezerwacji i otrzymaniu powiadomienia SMS -em z numerem rezerwacji nie musicie już nic więcej robić oprócz stawienia się na spływie.

 • Jak wrócimy po swój samochód?

  Po każdym spływie zabieramy z każdego pontonu kierowców po odbiór samochodów na miejsce rozpoczęcia w ramach całej usługi.

 • Czy można coś zjeść na końcu spływu?

  Na niektórych miejscach zakończenia jest możliwość zjedzenia czegoś ciepłego (lub zimnego). Więcej informacji znajdziecie Państwo w zakładce trasy.

 • Czy będziemy wiosłować?

  Tak. Wiosłowanie jest częścią spływu pontonowego, jednak w zależności od wiatru i innych warunków ilość wiosłowania jest zmienna :).

 • Czy będziemy musieli wchodzić do wody?

  Przy niskim stanie wody może się okazać że 1/2 osoby będą musiały wejść do wody aby przeciągnąć ponton z kamienia, jeśli się on zawiesi na płyciźnie, ale nie jest to regułą. Dobrze jeśli przygotujecie się Państwo na taką ewentualność przez zabranie odpowiedniego obuwia.

 • Jak się ubrać?

  Ubierzcie się Państwo odpowiednio do pogody w raczej luźne sportowe ubrania. Nie trzeba mieć żadnej specjalistycznej odzieży. Warto mieć jednak dobre buty w których możecie Państwo chodzić w wodzie (raczej nie klapki).

 • Czy poradzimy sobie sami?

  Płynie się z prądem. Na początku wszystko wydaje się być skomplikowane, ale po kilkunastu metrach zdecydowana większość radzi sobie bardzo dobrze, więc uważam, że Państwo też.

 • Skąd będziemy wiedzieć gdzie jest koniec?

  O miejscu zakończenia powiemy Państwu przed spływem. Dodatkowo po wypuszczeniu Państwa na wodę jedziemy na miejsce zakończenia i tam na Was już czekamy.

Jeśli masz do nas więcej pytań możesz do nas napisać tutaj, z chęcią odpowiemy na Państwa pytania.