Bieszczady to piękny region, ale oprócz gór, klimat tworzą tutaj również atrakcje turystyczne oraz mnóstwo ciekawych miejsc. Oto kilka propozycji miejsc, które warto zobaczyć i atrakcji, z których warto skorzystać będąc w Bieszczadach, aby wykorzystać w pełni czas tu spędzony. Zajmujemy się organizacją spływów w okolicach Sanoka, Leska i Zwierzynia, więc nasze propozycje są powiązane z tymi miejscami, aby dobrze zaplanować trasę swojej wycieczki.

Polecane przez nas

Ciekawe miejsca

Skansen w Sanoku

Największy w Polsce i jeden z największych zbiorów na świecie okazów budownictwa ludowego. Wystawa zawiera również niewielki zbiór okazów prezentujących wydobycia ropy naftowej. Na zwiedzanie warto zaplanować dłuższy czas, a najlepiej odbyć wycieczkę z przewodnikiem.

Zamek Królewski w Sanoku

Wystawy w zamku skupiają się na 3 tematach. Wystawa Beksińskiego, Wystawa Ikon oraz Wystawa Historyczna. Każda z wystaw znajdzie swojego odbiorcę.

Zapora w Solinie

Jeden z obowiązkowych punktów zwiedzania Bieszczadów, ogromna betonowa konstrukcja wraz z pięknym jeziorem. Ten ogromny obiekt hydrotechniczny można zwiedzić również w środku.

Klasztor Karmelitów Bosych w Zagórzu

Odrestaurowane ruiny klasztoru na górze Karmel wraz z drogą krzyżową wykonaną przez bieszczadzkich artystów na pewno powinny znaleźć się na liście miejsc do zwiedzenia.

Zapora w Myczkowcach

Dużo mniejsza ale bardzo urokliwa zapora ziemna poniżej zapory w Solinie. Obiekt pięknie oświetlony nocą. Dodatkowo przez zaporę prowadzi ścieżka do cudownego źródełka w Zwierzyniu oraz elektrowni wodnej.

Ośrodek CARITAS w Myczkowcach

Ogród Biblijny, Park Miniatur i Mini Zoo to kilka z punktów, które można zobaczyć w Ośrodku Caritas. Miejsce na pewno godne uwagi. Docenią je zarówno dorośli oraz dzieci.

Browar URSA Major

Bieszczadzki minibrowar produkujący piwa górnej fermentacji. Piwa warzone są tradycyjnymi metodami bez dodatków substancji smakowych. Każdy koneser piw na pewno doceni smak piw z Bieszczadów.

Kamień Leski w Glinnem

Ostaniec piaskowcowy, na pewno zrobi na was wrażenie jego ogrom. Ten wielki kamień znajduje się w środku lasu w miejscowości Glinne koło Leska. Skała jest również obita plakietkami wspinaczkowymi więc i osoby uprawiające wspinaczkę skałkową będą zadowoleni, Drogi wspinaczkowe nie należą jednak do najłatwiejszych.

Ciekawe atrakcje

Drezyny Rowerowe

Ciekawa atrakcja, która w 2015 roku wygrała konkurs na najciekawszą atrakcję turystyczną roku. Drezyny napędzane są pracą mięśni nóg. Więcej informacji na stronie drezynyrowerowe.pl

Rejsy statkiem po Jeziorze Solińskim

Jezioro Solińskie ma bardzo nieregularny kształt, wiele zatok i zatoczek, które nadają mu urok. Polecamy przepłynięcie się statkiem po nim. Na statek można wsiąść zarówno w miejscowości Solina oraz Polańczyk. W przypadku tej atrakcji możecie Państwo skorzystać z kilku przewoźników

Wiejskie ZOO w Berezce

ZOO bogate w dużą ilość zwierząt wiejskich. Dużo radości sprawi na pewno dzieciom. W jednym miejscu mogą zobaczyć osiołka, kaczkę, krówkę, barana, przepiórkę oraz wiele, wiele innych zwierzątek wiejskich.

Tyrolka w Sanoku

Zjazd na linie przez San. Tyrolka znajduje się obok Skansenu w Sanoku. Tyrolka rozciąga się w dwóch kierunkach o łącznej długości zjazdu 400 metrów. Z tyrolki skorzystać mogą zarówno dorośli jak i dzieci.

Loty paralotnią w Postołowiu

Bardzo ciekawa atrakcja dla osób szukających mocniejszych wrażeń. Lot na wysokości kilkuset metrów nad ziemią daje dużo radości, adrenaliny a przy tym zobaczyć można piękne widoki z innej perspektywy (z powietrza). Loty nie odbywają się regularnie dlatego warto wcześniej zorientować się w jakich dniach odbywają się.

Bieszczadzka Ciuchcia

Jedna z wizytówek Bieszczadów. Kiedyś kolejka wąskotorowa woziła drewno do tartaków, później zaopatrzenie dla żołnierzy. Jednym słowem jej historia jest bardzo ciekawa. Teraz kolejką mogą przejechać się turyści. Obecnie są 2 rodzaje ciuchci. My polecamy tą parową.

Bibułkarstwo Ośrodek Bazyl w Berezce

Organizowane przez ośrodek „Bazyl” warsztaty bibułkarstwa artystycznego to świetny sposób na naukę nowych umiejętności. Miło spędzisz czas, a przy tym nauczysz się ciekawego rzemiosła ludowego. Będziesz mógł zrobić własne ozdoby z bibuły i nie tylko.

Bieszczadzka szkoła rzemiosła

Propozycja cofnięcia się w czasie aby poznać już powoli wymierające zawody takie jak garncarstwo, kaligrafię oraz wypieki tradycyjne w wiejskim piecu. Miejsce mimo prezentowania nam historii robi to w nowoczesny sposób.

Wycieczki i noclegi

clickweek.pl Bieszczadzkie Centrum Noclegowe

Bardzo ciekawy portal turystyczny skupiający się głównie na Bieszczadach z możliwością rezerwacji noclegów. Na portalu znajdziesz dużo przydatnych informacji na temat atrakcji, szlaków turystycznych, gastronomii oraz wielu wydarzeniach kulturowych w Bieszczadach i okolicy, które z pewnością Cię zainteresują. Portal clickweek.pl ułatwi Ci organizację całego wyjazdu w Bieszczady.

Biuro Podróży „Bieszczader”

Największe biuro podróży w Bieszczadach. Bieszczader zajmuje się organizacją wycieczek jednodniowych oraz wielodniowych dla grup zorganizowanych oraz klientów indywidualnych. Z biurem podróży Bieszczader możesz wybrać się na wycieczki między innymi na Ukrainę, Rumunię, Węgry oraz na wycieczki po Bieszczadach i okolicy. W zimie skorzystasz z wypożyczalni rakiet śnieżnych. Pełną ofertę wycieczek znajdziesz tutaj: bieszczader.pl/oferta-wycieczek/ .

Gdzie dobrze zjeść